Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Rökelsekar 10302432



*

nr 1030 2432


Rökelsekar

1 par, Tuppar, keramik, höjd: 21 cm


Kondition: skadad

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 april 2016
kl 18:25:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/4 23:09:31 1      200 kr
11/4 12:47:39 2      Vinnande bud
11/4 17:24:41 3      500 kr
11/4 17:24:41 2      600 kr (Budbetjänt)
11/4 17:40:33 3      700 kr
11/4 17:40:33 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv keramik rökelsekar tuppar
  • 9421 Fat
    2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:13
  • 9397 Fat
    Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:25
  • 9204 Gräddkanna
    Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:22
  • 9267 Lockurna
    Delft. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:17
  • 9070 Lockurna
    Kina. Höjd: 15cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:02
  • 9189 Lockurnor
    Ett par, porslin, bemålade. Höjd: 28 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:31




Ladda ner broschyr